Časté otázky

Zlatnícke váhy

Zákaznícka otázka

Váhy

Otázka klienta:

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom váhy pre zlatníctva určenej pre obchodný styk. Váha by mala mať triedu presnosti II, musí byť overiteľná Slovenským metrologickým úradom a musí spĺňať všetky zákonom dané požiadavky pre váhy určené na váženie a výkup drahých kovov (zlata, striebra).
Vedeli by ste mi poradiť vyhovujúcu váhu? 

Odpoveď:

Presné zlatnícke váhy určené pre obchodný styk(úradne overené) nájdete v kategórii Technické presné váhy. Váhy, ktoré je možné overiť, alebo sú už z výroby overené sú v našom shope označené zelenou ikonkou "M".

Na účel váženia v zlatníctve (ako zlatnícke váhy) vám môžeme priamo odporučiť produkt Zlatnícka váha KERN PFB (je možnosť si dokúpiť aj displej pre zákazníka PFB-A08), alebo Zlatnícka váha KERN EW-N/EG-N. Obidve váhy odporúčame zlatníkom, pretože sú dostatočne presné a overené, alebo je možné ich overiť v Slovenskom metrologickom ústave a tým spĺňajú podmienky pre váženie pri obchodnom styku.

Je možné si objednať aj iné váhy ktoré vyhovujú vašim požiadavkám, ale je dôležité, aby sa pri váhe dalo zaškrtnúť úradné overenie